Zakoupíte-li si selfie tyč s tlačítkem, máte jistotu, že používání tohoto doplňku v kombinaci s vaším mobilním telefonem bude velice jednoduché, intuitivní a rychlé. Vliv na to mají dva zásadní faktory.

  • Flexibilita tyče
  • Žádné externí napájení

Nastavení selfie tyče s tlačítkem je vesměs shodné pro nejrůznější mobilní telefony. Ve všech případech telefon umístíte do držáku a připojíte kabelem. Určité odlišnosti jsou pouze u použitého operačního systému Android a iOS.

Návod na selfie tyč Samsung, LG, HTC, Lenovo, Xiaomi, Huawei, Sony, BenQ, Alcatel, Acer, Coolpad, Honor (Android)

Nejprve se pojďme zaměřit na mobilní systém Android, kterým disponují telefony značky Samsung, LG, HTC, Lenovo, Xiaomi, Huawei, Sony, BenQ, Alcatel, Acer, Coolpad, Honor a mnohé další. U Androidu je zapotřebí provést jedno softwarové nastavení, s ním bude selfie tyč fungovat ihned a bez problému.

  • Spusťte fotoaparát na svém mobilním telefonu
  • Přejděte do nastavení fotoaparátu
  • Najděte položku spouště
  • U té nastavte hodnotu pro ovladač hlasitosti nebo tlačítka hlasitosti

Správnou funkčnost ověříte stiskem spouště na selfie tyči s tlačítkem. Narazit můžete na situaci, kdy takovou hodnotu v nastavení fotoaparátu nemáte. V takovém případě je nutné naistalovat ještě jednu aplikaci pro focení se selfie tyčí. Její název je „Camera360 Ultime“ a stáhnout si ji můžete z Google Play zde. Tato aplikace již potřebné nastavení „Voice Key“ neboli ovládání hlasitosti obsahuje.

Návod na selfie tyč Apple iPhone iOS

Majitelé mobilního systému iOS budou mít celý proces nastavení daleko jednodušší. Vzhledem k široké podpoře všech modelů zařízení iPhone stačí selfie tyč s tlačítkem pouze uchytit a zapojit konektor do zdířky na sluchátka. Žádná další nastavení ani instalace jiných aplikací nejsou nutná.